هنگامی که پکیج چکه می کند چه کاری باید انجام دهیم؟ 

هنگامی که پکیج چکه می کند چه کاری باید انجام دهیم؟

هنگامی که پکیج چکه می کند چه کاری باید انجام دهیم؟
هنگامی که پکیج شما چکه می کند لازم است برای جلو گیری از آسیب های بیشتر سریعاً به آن رسیدگی کنید. هنگام چکه از پکیج شما باید :
 
با یک مهندس ایمنی گاز برای تعمیر پکیج تماس بگیرید.
هرگز سعی نکنید که به تنهایی پکیج را تعمیر کنید.
بسیار حائز اهمیت است که به محض مشاهده ی چکه کردن پکیج، هرچه سریعتر آن را تعمیر کنید تا از اتصالی کردن قسمت های الکترونیکی آن جلوگیری کنید در غیر این صورت ممکن است لازم شود که پکیج را تعویض کنید.
 
نحوه تعمیر پکیج دیواری
 
به چه دلایلی پکیج چکه می کند ؟
همیشه تشخیص این که پکیج شما چه مشکلی دارد و چرا چکه می کند کار آسانی نیست. تعدادی از دلایلی که ممکن است علت آن باشند در ادامه توضیح داده شده است :
 
مشکل در شیر تنظیم فشار پکیج
اگر مشاهده کردید که آب از شیر تنظیم فشار پکیج چکه می کند، باید ببینید که آیا فشار بالاست؟ با استفاده از یک فشار سنج عقربه ای فشار پکیج را اندازه بگیرید _ فشار باید حدوداً یک بار باشد. اگر عقربه در ناحیه ی قرمز بود، فشار پکیج بیش از اندازه است.
 
می توانید آب درون پکیج را تخلیه کنید تا فشار کاهش یابد، اما در اکثر مواقع نوعی گرفتگی مانند رسوب آهک در سیستم شما وجود دارد. در چنین مواقعی باید از یک مهندس ایمنی گاز کمک بخواهید تا آن را تعمیر کند.
 
 
 
زنگ زدگی پکیج
با گذشت زمان ممکن است پکیج یا لوله های مخزن دچار زنگ زدگی و فرسایش شوند که اغلب منجر به چکه ی آب می شوند.
 
در صورتی که زنگ زدگی کم و محدود باشد، مهندس ایمنی گاز می تواند در تعویض کردن لوله های آسیب دیده به راحتی به شما کمک کند اما اگر آسیب دیدگی جدی تر باشد ممکن است به یک پکیج جدید نیاز داشته باشید.
 
چگونه سیستم پکیج را تخلیه و مجدداً تنظیم فشار کنیم ؟
با داشتن اندکی آگاهی ، تخلیه و تنظیم مجدد فشار آب سیستم گرمایشی پکیج، نسبتاً کار راحتی است. با این حال اگر مطمئن نیستید که بتوانید از پس این کار بر بیایید، بهتر است از یک متخصص بخواهید این کار را انجام دهد.
 
در ادامه توضیح داده شده است که چگونه آب پکیج را تخلیه کرده و دوباره آن را تنظیم فشار کنید. طراحی سیستم ها ممکن است با هم متفاوت باشند اما اجزای اصلی یکسان هستند.
 
قبل از شروع کار
پکیج را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. اجازه دهید آب داخل سیستم خنک شود تا هم خودتان را با آب جوش نسوزانید و هم فشار آب کاهش پیدا کند. هنگام تخلیه ی سیستم، کمتر بودن فشار آب به سهولت کار ما کمک خواهد کرد.
 
 
 
محل قرار گرفتن شیر تخلیه را پیدا کنید .
محل تخلیه ی هر سیستمی معمولاً در پایین ترین نقطه ی پایین ترین رادیاتور قرار دارد. پس از یافتن محل تخلیه، یک شلنگ را محکم به آن متصل کنید و ترجیحاً برای محکم کردن آن از یک بست فلزی دور شلنگ استفاده کنید.
 
بست را در قسمت بالایی شلنگ محکم کنید تا آب از آن جا چکه نکند. همچنین بهتر است یک سطل زیر نقطه ی تخلیه بگذارید تا در صورت خروج قطرات آب، آن ها را جمع آوری کند.
 
سر دیگر شلنگ را به محلی که میخواهید آب در آن جا تخلیه شود ببرید. (باید سطح این محل پایین تر از سر دیگر شلنگ باشد تا آب به راحتی جریان یابد) .
 
بررسی کنید که تمام شیرهای تمام رادیاتورها باز باشند تا مطمئن شوید که تخلیه ی آب به طور کامل صورت می گیرد. با استفاده از یک آچار، سر مربعی شکل شیر تخلیه را بچرخانید تا باز شود. حالا آب از طریق شلنگ به بیرون هدایت می شود.
 
 
 
شیر ها را باز کنید.
با باز کردن دریچه های ( شیر های تخلیه ) واقع در بالای رادیاتور ها به جایگزین شدن آب با هوا سرعت بدهید. هنگامی که آب سیستم گرمایشی کاملا تخلیه شد ، شیر های تخلیه را ببندید، سپس می توانید تعمیرات لازم را انجام دهید.
 
 
 
پر کردن ( تنظیم فشار ) مجدد پکیج
تمام دریچه های ورود هوا به رادیاتور ها و سپس شیر تخلیه ی آب را ببندید و شلنگ را جدا کنید. شلنگ را صاف نگه دارید تا تمام آب داخل آن خارج شود.
 
باز کردن لوله ی ورودی آب
در زیر پکیج شما یک لوله ی ورودی آب بافته شده وجود دارد که که به ورودی آب سرد و ورودی آب برگشت مدار گرمایش متصل است. این ورودی آب را باز کرده و اجازه دهید سیستم تا اندازه ای که توسط تولید کننده توصیه شده است، پر شود. در بیشتر موارد مقدار فشار آب باید حدوداً یک بار باشد.
 
در قسمت پایینی تمام شیر های تخلیه ی رادیاتور ها را باز کنید تا هوا به بیرون تخلیه شود. این کار احتمال هوا گرفتگی در سیستم را کاهش می دهد. تمام هوای داخل رادیاتورها را آزاد کرده و به سراغ ورودی آب رفته و فشار سیستم را بیشتر کنید.
 
 
 
بررسی چکه از سیستم
در صورتی که پکیج شما دارای مشکل بوده و آن را تعمیر کرده اید، بگردید و سیستم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار خود را درست انجام داده اید و دیگر چکه ای وجود ندارد.
 
 
 
رادیاتور ها را تخلیه کنید .
هنگامی که پکیج گرم شد، لازم است که هوا را از طرق دریچه های تخلیه خارج کنید. ممکن است لازم باشد این کار را چندین بار در طی چند روز انجام دهید تا مطمئن شوید که تمام هوا کاملاً از سیستم خارج شده است.
 
در صورت لزوم فشار را بالا ببرید.
 
بسیار مهم است که سیستم را بررسی کنید تا نشتی در آن به وجود نیامده باشد چرا که بالا رفتن در جه حرارت آب، ممکن است سبب باز شدن اتصالات و در نتیجه نشت آب شود.