مشکلات رایج پکیج دیواری 

مشکلات رایج پکیج دیواری

مشکلات رایج پکیج دیواری
این که نشانه هایی از عملکرد نادرست سیستمتان مشاهده کنید اصلاً موضوع خوشایندی نیست و گاهی نمی توانید تشخیص دهید که آیا مشکل آنقدر جدی است که با یک متخصص تماس بگیرید و یا خودتان می توانید مشکل را برطرف کنید.
 
تعمیر پکیج دیواری
 
توجه : لطفاً از ابتدا خودتان شروع به حل مشکل نکنید، مگر در مواقعی که لازم باشد کار ساده ای مانند بالا بردن فشار آب و یا ذوب کردن یخ لوله ی تخلیه منجمد شده را انجام دهید. برای تمام مشکلات دیگری که پیش می آید با یک مهندس گاز مطمئن تماس بگیرید.
 
تعدادی از مشکلاتی که در ادامه می خواهیم به آن ها بپردازیم عبارتند از :
 
یخ زدن کندانس ( بخار تبدیل شده به مایع )
ولرم بودن آب و گرم شدن آب فقط در هنگامی که سیستم گرمایشی محیط کار می کند
جوش آوردن
خاموش شدن شمعک پکیج
مشکلات ترموستات
خاموش شدن خود به خودی پکیج
 
 
یخ زدن کندانس
اگر هوای بیرون از خانه بسیار سرد است و پکیج شما از کار افتاده است ، به احتمال زیاد کندانس شما دچار یخ زدگی شده است.
 
راه حل :  ابتدا بیرون رفته و کندانس را پیدا کنید. در صورت ممکن با استفاده از یک کتری آب گرم سعی کنید که یخ آن را ذوب کنید. سپس لوله ی کندانس که در زیر پکیج واقع شده است را جدا کرده و یک سطل زیر آن بگیرید تا آب داخل آن خارج شود. این کار سبب رفع مشکل خواهد شد .
 
ولرم بودن آب و گرم شدن آب فقط در هنگامی که سیستم گرمایشی محیط کار می کند
اگر هنگامی که شیر آب را باز میکنید ، آب ولرم خارج می شود و یا فقط هنگامی که سیستم گرمایشی کار می کند آب هم گرم می شود، احتمال عملکرد نادرست شیر سه طرفه یا ترمیستور آب گرم وجود دارد. ما پیشنهاد می کنیم که از یک فرد متخصص بخواهید تا مشکل را تشخیص دهد.
 
راه حل : ابتدا از یک مهندس بخواهید که ترمیستور را که قطعه ی کوچک و نسبتاً ارزانی است تعویض کند. اگر چه ممکن است او شیر سه طرفه ( شیر برقی ) را هم تعویض کند و یا حتی قطعات دیگری مانند اسپیندل را هم باز کرده و تعویض کند.
 
 
 
جوش آوردن
هنگامی که رسوب آهک و یا لجن در داخل مبدل حرارتی پکیج ایجاد می شود شما با مشکل جوش آوردن ( ایجاد صدایی مانند جوشیدن آب در کتری ) مواجه می شوید. هنگامی که این رسوبات در پکیج شما ایجاد می شوند، می توانند جریان یافتن آب در مبدل حرارتی را محدود کنند.
 
این امر سبب می شود آب درون پکیج بیش از حد داغ شده و بجوشد و بخار شود و این سبب می شود صدای جوشیدن آب شنیده شود.
 
جوش آوردن پکیج مشکلی رایج در مناطقی است که دارای آب سنگین یا به عبارتی آب پر از املاح هستند اما ممکن است در مناطق دارای آب سبک هم پیش بیاید. این امر نه تنها سبب می شود که سیستم شما به سختی کار کند و هزینه های بیشتری هم داشته باشد بلکه عمر مفید سیستم را هم کاهش می دهد.
 
اگر پکیج شما دچار مشکل جوش آوردن شده است ، به شما پیشنهاد می شود که از یک متخصص ایمنی گاز کمک بخواهید. احتمالا این فرد سیستم شما را رسوب گیری می کند تا ذرات تجمع یافته و ته نشین شده پاک شوند و مطمئن شود که سیستم شما دوباره به درستی کار می کند.
 
 
 
خاموش شدن شمعک پکیج
شمعک یک شعله ی آبی رنگ کوچک است که روشن می ماند تا مشعل بزرگتری را روشن کند. اگر شمعک به طور مرتب خاموش شود علت آن می تواند شکستن ترموکوپل و متوقف شدن تامین گاز، وزش یک باد و خاموش شدن شعله و یا رسوبات جمع شده در شمعک باشد .
 
قبل از روشن کردن مجدد شمعک حتماً مطمئن شوید که در منبع گاز مشکلی وجود نداشته باشد. اگر شیر گازتان باز است اما گاز وارد پکیج نمی شود و یا اگر سایر لوازم گاز سوز شما هم کار نمی کنند، باید منبع گاز خود را وصل کنید و سپس تلاش کنید که شمعک را مجدداً روشن کنید.
 
مطمئن شوید دستورالعمل های ذکر شده در دفترچه راهنمای پکیج خود را برای روشن کردن شمعک دنبال می کنید.
 
اگر هیچ یک از موارد گفته شده به شما کمکی نکرد به یک متخصص گاز ایمن زنگ بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که نباید خودسرانه دست به انجام کاری برای تعمیر پکیج خود بزنید.
 
 
 
مشکلات ترموستات
اگر ترموستات به خوبی کار نمی کند و یا در زمانی غیر قابل انتظار گرمایش را روشن و خاموش می کند، احتمالاً زمان آن رسیده است که آن را تعویض کنید. اگرچه خوب است در ابتدا بررسی هایی انجام شود اما گاهی نشانه ی آن کاملاً قابل مشاهده هستند.
 
ترموستات را بررسی کنید و مطمئن شوید که در حالت روشن قرار دارد و زمان بندی آن هم به درستی تنظیم شده است. گاهی اوقات ممکن است دستتان خورده باشد و تنظیمات دما بالا و پایین شده باشد.
 
نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که شاید دمای خانه ی شما به اندازه ای رسیده است که ترموستات اجازه نمی دهد پکیج دمای محیط را به دمایی بالاتر از میزانی که روی آن تنظیم شده است برساند.  در این مواقع تنها ازم است تنظیمات دما را اندکی بالاتر ببرید تا محیط به دمای دلخواهتان برسد.
 
اگر هیچ یک از موارد گفته شده برایتان صدق نمی کرد، ممکن است که ترموستات شما به دلیل گذشت زمان دچار خرابی یا عدم عملکرد دقیق شده باشد و در این مواقع لازم است که آن را جایگزین کنید.
 
 
 
خاموش شدن خود به خودی پکیج
این مشکل ممکن است به دلیل کم بودن فشار آب، وجود مشکل در ترموستات، عدم جریان یافتن آب به خاطر گرفتگی لوله، هوا گرفتگی و یا عدم عملکرد صحیح پمپ در به گردش درآوردن آب در سیستم باشد.
 
در مورد تمامی موارد گفته شده قبلاً توضیحات ازم داده شده است اما اگر هنوز هم نمی توانید علت را تشخیص دهید ، با یک متخصص ایمنی گاز تماس بگیرید تا نگاهی به سیستم شما بیاندازد.