هواگیری پکیج ، روش و نحوه هواگیری انواع پکیج 

هواگیری پکیج ، روش و نحوه هواگیری انواع پکیج

هواگیری پکیج ، روش و نحوه هواگیری انواع پکیج

هواگیری پکیج و هواگیری شوفاژ، یکی از کارهایی است که پیش از شروع فصول سرد سال باید انجام داد. نحوه هواگیری پکیج، به 3 شکل متفاوت انجام می‌شود. متناسب با نوع پکیج شما، روش هواگیری پکیج متفاوت است. به عنوان مثال، هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff با طریقه هواگیری پکیج بوتان متفاوت است. در صورتی که تعداد شوفاژهای شما زیاد است، پیشنهاد می‌کنیم از متخصص مربوطه برای هواگیری پکیج بهره ببرید. با ما همراه شوید تا در این نوشته به موارد متفاوتی از جمله نحوه هواگیری پکیج، روش هواگیری پکیج بوتان مدل پرلا و نحوه هواگیری پکیج تاچی، هواگیری پکیج ایساتیس، هواگیری پکیج بوتان مدل پارما، هواگیری پکیج آریستون، هواگیری پکیج بوتان calda venezia و ... بپردازیم. امیدواریم 3 روش بیان شده در این نوشته برای هواگیری پکیج‌تان، مفید واقع شود. 

سه نکته مهم درباره هواگیری پکیج و هواگیری شوفاژ
نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور به معنی خروج هوای اضافی از دستگاه است. این کار بسته به عمر پکیج و مدل آن می‌تواند در بازه‌های مختلفی انجام گیرد. با انجام به موقع هواگیری شوفاژ و به صورت اصولی می‌توانید طول عمر دستگاه خود را بیشتر کنید و از هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی تا حد خیلی زیادی بکاهید.
افرادی که در طبقات بالایی ساختمان‌ها زندگی می‌کنند به علت پایین بودن سطح آب در لوله‌های رادیاتورشان ممکن است بیشتر از افراد ساکن در طبقات پایینی نیاز به هواگیری پکیج دیواری داشته باشند.
در ساختمان‌هایی که موتورخانه مرکزی وجود دارد استفاده از شیر هواگیری اتوماتیک شوفاژ توصیه می‌شود، زیرا شوفاژهایی که از موتورخانه مرکزی تغذیه می‌شوند بیشتر از شوفاژهای معمولی نیاز به هواگیری پکیج دیواری دارند.
یکی دیگر از دلایل هواگیری شوفاژ، نوع اتصالات و جنس فلز رادیاتور می‌باشد. در رادیاتورهایی که پوشش آن‌ها تخریب شده باشد، فلز در معرض هوای آزاد قرار می‌گیرد و در اثر انجام واکنش‌های شیمیایی، گاز آزاد شده در شوفاژ محبوس می‌شود.
 
 
نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور (m24ff)
حتی اگر در خانه خود از بهترین پکیج دیواری موجود در بازار مانند پکیج ایران رادیاتور، پکیج بوتان و پکیج ایساتیس استفاده می‌کنید، باز هم به هواگیری نیاز دارید. از آنجایی که اساس کار آن‌ها تقریبا مشابه هم می‌باشد، برای هواگیری پکیج دیواری کافیست مطابق روش زیر عمل کنید.
 
طبق دستور العمل سایت ایران رادیاتور برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور باید این کارها را انجام دهید. از این روش برای مدل‌های مختلف پکیج ایران رادیاتور مانند مدل m24ff می ‌توانید استفاده نمایید.
 
ابتدا دستگاه را خاموش کنید.
بعد از گذشت چند دقیقه از طریق پیچ هواگیری که بر روی هر رادیاتور قرار دارد هر یک را هواگیری کنید.
فشار دستگاه را بین 1 تا 1.5 بار تنظیم کنید.
در نهایت دستگاه را روشن کنید.
 
 
اعزام تعمیرکار به محل برای هواگیری پکیج
در صورتی که به روش بالا نتوانستید هواگیری پکیج خود را انجام دهید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید؛ و از آنها بخواهید تعمیرکار پکیج در محل برای شما ارسال کنند. هواگیری پکیج مستلزم دانش و دقت بالایی است که بهتر است به یک کارشناس و یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.
 
نشانه‌های مربوط به هواگیری پکیج دیواری
از نشانه‌هایی که به شما می‌گوید که به هواگیری پکیج دیواری نیاز دارید این است که:
 
1. آب به خوبی گرم نمی‌شود.
 
2. رادیاتور و شوفاژها به صورت یکنواختی گرم نمی‌شوند(یا کلا سرد هستند).
 
در این صورت می‌توانید با ما برای ارسال تعمیرکار مربوط به هواگیری پکیج در ارتباط باشید.
 
 
آموزش هواگیری پکیج و تنظیم فشار پکیج
همانطور که گفته شد پس از هواگیری شوفاژ و هواگیری پکیج باید فشار آن را تنظیم کنید. فشار نرمال برای اکثر پکیج‌ها بین 1/5 تا 2 بار است. در صورتی که فشار پکیج در خارج از این محدوده باشد سرویس کار موظف است که به روش زیر فشار پکیج را تنظیم کند.
 
 
 
1. روش بالا بردن فشار پکیج
در صورتی که فشار پکیج کمتر از 1.5 بار باشد برای بالابردن آن شیر کوچک آبی رنگی که در زیر پکیج وجود دارد را باز کنید.
به درجه فشارسنج روی پکیج نگاه کنید و تا زمانی که فشار به 1.5 برسد آن را باز نگه دارید، پس از رسیدن به فشار موردنظر، شیر آبی رنگ را ببندید.
 
 
2. روش پایین آوردن فشار پکیج
 اگر به هر دلیلی فشار پکیج بالا رفت برای پایین آوردن آن باید عمل هواگیری رادیاتور شوفاژ را انجام دهید.
 
معمولا در اکثر حمام‌ها یک رادیاتور وجود دارد که به حوله خشک کن معروف است. برای پایین آوردن فشار پکیج معمولا این رادیاتور را هواگیری می‌کنند.
پیچ هواگیری را باز کرده تا مقداری هوا و سپس آب خارج شود. پس از رسیدن فشار به حد موردنظر پیچ را ببندید.
 
هواگیری پکیج ایساتیس
هواگیری پکیج ایساتیس هم مانند هواگیری سایر پکیج‌ها باید با دقت انجام شود. اگر خودتان از عهده آن بر نمی‌آیید کافی است مدل پکیج خود را با ما در میان بگذارید و پس از مدت کوتاهی سرویسکار در محل شما آماده به کار می‌شود.
 
 
 
عیب یابی و تعمیر پکیج
برای عیب یابی و تعمیر انواع پیکج‌های موجود در بازار مانند: پکیج ایران رادیاتور، پکیج ایساتیس و پکیج بوتان نمایندگی‌های هر شرکت آماده سرویس دهی و خدمات پس از فروش به مشتریان خود هستند. اما تعمیر بدون برگه ضمانت نامه امکان پذیر نیست. 
 
معمول ترین عیب مشاهده شده در پکیج‌ها وقتی است که پکیج روشن است اما شوفاژهای موجود در خانه سرد هستند. این امر به علت محبوس شدن هوا در داخل شوفاژ می‌باشد، بنابراین برای رفع مشکل باید اقدام به هواگیری رادیاتور شوفاژ نمود.
 
 
 
خدمات تعمیر پکیج
در صورتی که برای تعمیر پکیج خود به تعمیرکار پکیج نیاز دارید می ‌توانید از خدمات ما در این زمینه استفاده کنید. بخشی از خدمات شامل موارد زیر است:
 
تعمیر پکیج ایران رادیاتور
عیب یابی پکیج ایساتیس 
عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان
رسوب زدایی پکیج
عیب یابی پکیج بوتان
عیب یابی پکیج آریستون
عیب یابی پکیج تاچی و هر نوع برند دیگر
تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ